תיק עזרה ראשונה למאמנים ולקבוצות ספורט: המדריך המלא

תיק עזרה ראשונה למאמנים ולקבוצות ספורט

תיק עזרה ראשונה למאמנים ולקבוצות ספורט: המדריך המלא

ערכת עזרה ראשונה היא למעשה ערכה המעניקה טיפול רפואי ראשוני ומיידי לשורת פציעות או לחילופין אירועים בריאותיים רחבה במיוחד שכן, מדובר על ערכה שניתן לפגוש במגוון רחב של מקומות כדוגמת הבית, מקום העבודה, הרכב וכיוצא בכך, כאשר תפקידה העיקרי הינו לקחת פיקוד במצב כמו תאונות עבודה, תאונות דרכים, אירועים רפואיים פתאומיים וכיוצא בכך. ערכת עזרה ראשונה היא ערכה אשר תכיל בתוכה את ארגז הכלים הרפואי הנדרש לצורך מתן מענה רפואי מוקדם למגוון רחב של מצבים, במטרה לבלום הידרדרות במצב ולמנוע המתנה ממושכת להגעתו של גורם רפואי מוסמך. זאת בעוד כי שימוש בערכת העזרה הראשונה הוא אינו שימוש המחייב בידע רפואי מיוחד, במיוחד כאשר במדינת ישראל רוב המוחלט של האזרחים עוברים סדנאות ושיעורי עזרה ראשונה במהלך תקופה כזו או אחרת בחיים שלהם כדוגמת תקופת התיכון, הצבא ולעיתים אפילו במסגרת לימודים אקדמיים.

תיק עזרה ראשונה למאמנים ולקבוצות ספורט

קנה עכשיו: תיק עזרה ראשונה למאמנים

כל אדם מחזיק באפשרות להעניק עזרה ראשונה

בעקבות מצבי החירום הרבים ברחבי מדינת ישראל לצד המוכנות הגבוהה לאירועים ביטחוניים כאלו ואחרים, כל אחד ואחת מאיתנו יודעים מספר דברים על ציוד רפואי שברוב המקרים מצוי בערכת העזרה הראשונה הגדולה, בין אם מדובר על חבישת פצעים וחתכים, בחירה בחומרי החיטוי הנדרשים וכיוצא בכך. כמו כן, בעת בה אנו מדברים על תיק עזרה ראשונה למאמנים ולקבוצות ספורט, הרי שמדובר על ערכה אשר מחייבת הבנה מינימלית בתחום שכן, מלבד לידע האזרחי הבסיסי, מוטב להכיר את הנושא על שלל רבדיו במטרה לדעת בצורה מדויקת יותר באיזה ציוד של עזרה ראשונה מומלץ להשתמש ובאיזו תכולה מומלץ למלא את הערכה במטרה להבטיח מענה מקיף לכל חברי הקבוצה ולכל צורך טיפולי בשטח, בין אם מדובר על אימונים ובין אם מדובר על ביצוע בזמן אמת.

התאמת ערכת העזרה הראשונה למאמנים ולקבוצות ספורט

בהתאם לחוק, כל מרחב ציבורי חייב בהצבת ערכת עזרה ראשונה גדולה ונגישה במקום נגיש ומסומן. זאת בעוד כי על הערכה לכלול מגוון רחב של עזרים רפואיים לטובת טיפול הקבוצה והמאמנים, לעמוד בתקן של משרד העבודה והבריאות ולא פחות חשוב – את האפשרות לרענן את תכולתה אחת לתקופה במטרה לוודא כי אין חוסרים וכי הכלים הרפואיים של הקבוצה והמאמנים עדיין בתוקף. יחד עם האמור, כאשר מדובר על מקומות ציבוריים הכוללים בתוכם מעל ל-500 אנשים, הרי שהחוק מחייב גם בערכות החייאה והנשמה אשר כוללות בלון חמצן, מסכות ומכשיר דפיברילטור. זאת בעוד כי בעידן המודרני של היום, מכשירי הדפיברילטור הפכו לנפוצים במיוחד הודות לכמות החיים שהצליחו יחד עם חלוף השנים, כלים שהשימוש בהם נלמד עד היום בכל הקורסים הייעודיים הסובבים סביב עזרה ראשונה, בעוד כי הפעלתו פשוטה במיוחד, גם בקרב אנשים שלא עוסקים בענף.

תפריט נגישות

באנר משלוח חינם