תחזוקה ותקינות הדפיברילטור: כל מה שצריך לדעת

תחזוקה ותקינות הדפיברילטור: כל מה שצריך לדעת

תחזוקה ותקינות הדפיברילטור: כל מה שצריך לדעת

כפי שכולכם ודאי כבר יודעים, בעת בה אנו מדברים על דפיברילטור, הרי שמדובר על מכשיר מציל חיים. כמו כן, מעת כניסת חוק הצבת מכשירי החייאה במגוון מקומות ציבוריים לתוקף נרשם מספר רחב של מצבים בהם אותם מכשירים סיפקו את המענה הנדרש למצב של דום לב, עוד לפני הגעתם של כוחות ההצלה. כמו כן, יחד עם חלוף השנים נקבעו תקנות שונות במטרה להבטיח הצבה יעילה ונכונה במכשירים. סעיף 8 בתקנות המדוברות מתייחס לכל הסובב סביב בדיקת תקינות הדפיברילטור. בהתאם לסעיף הנ”ל, יהיה עליכם לוודא כי המכשיר אכן תקין וכי קיים נוהל בדיקה בהתאם להנחיות הרלוונטיות. משכך, יהיה עליכם למנות אחראי שיהיה בבקרה על הנושא, אחראי שיבצע אחת לשבוע בדיקה אשר כוללת את שלמותו של המכשיר, תקינות הסוללה שלו וכיוצא בכך. כמו כן, במטרה לעשות לכם סדר בנושא, בין אם מדובר על תחזוקת סוללה לדפיברילטור ובין אם מדובר על תחזוקת נורית החיווי, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת.

תפעולו של הדפיברילטור

הרעיון המרכזי הסובב סביב דפיברילטורים הוא העובדה שכל אדם יהיה מסוגל לתפעל אותם, גם כאשר מדובר על מצבי חירום המתלווים אל לא מעט לחץ – במטרה לוודא כי גם מי שאינו מיומן בנושא יוכל להציל חיי אדם בעת הצורך. במסגרת ההנגשה המלאה של הדפיברילטורים לציבור, ישנם לא מעט דגמים של דפיברילטורים אשר יודעים לבדוק את עצמם בצורה אוטומטית לחלוטין. מדובר למעשה על בקרת תקינות המתבצעת מדי יום, והיא כוללת במסגרתה של כל הרכיבים האלקטרוניים, תתי המערכות וכמו גם, סוללה לדפיברילטור שבלעדיה המכשיר לא באמת יצליח לתת את המענה הנדרש במצב חירום כזה או אחר. זאת בעוד כי תוצאות הבדיקות הבאות לידי ביטוי בנורית החיווי שכן, בעת בה היא מהבהבת בצבע ירוק, הרי שהדפיברילטור תקין לחלוטין. כמו כן, בדגמים אחרים תידרש בדיקה שתתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום.

לא לשכוח להחליף סוללות ואלקטרודות


כפי שכבר הספקתם להבין, סוללה לדפיברילטור מהווה פרמטר משמעותי המשפיע באופן ישיר על מידת יעילותו והצלחתו של המכשיר שכן, על מנת להבטיח את תקינותו של הדפיברילטור, חשוב לתחזק את הסוללה בצורה האופטימלית. מה שאומר שבין היתר יהיה עליכם לבצע החלפה של הסוללה, במטרה לוודא כי תמיד יתפקד בשעת חירום וכן, החלפה של האלקטרודות אשר מוליכות את חשמל המכשיר אל הגוף של האדם המטופל. כמו כן, בכל דגם של דפיברילטור מבצעים זאת בהתאם להוראות היצרן, אך באופן עקרוני מדובר על פעולות אשר נדרשות אחת למספר שנים. בשורה התחתונה – עליכם לזכור כי לא כדאי לחסוך על תחזוקתו של הדפיברילטור שכן, מדובר על פעולה שעשויה להציל חיי אדם.

תפריט נגישות

באנר משלוח חינם