כל מה שצריך לדעת טרם ביצוע טיפול ריפוי בעיסוק

כל מה שצריך לדעת טרם ביצוע טיפול ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק מהווה שיטת טיפול אשר מותאמת במיוחד עבור מגוון רחב של קבוצות שונות ומגוונות באוכלוסייה, לרבות ריפוי בעיסוק בקרב שכבות גיל צעירות יותר. באמצעות שיטת טיפול זו, יוכל הרופא המטפל לבצע אבחון, איתור וטיפול בקרב הילדים השונים אשר חווים בקושי כזה או אחר סביב העיסוקים השונים שלהם. כמו כן, מדובר בטיפול אשר מעניק לכל אותם ילדים סיוע משמעותי בפיתוח עצמאותם, שיפור מיומנויות הלמידה שלהם ותמיכה רחבה בכלל הפעילויות השגרתיות השונות על מגוון סוגיהן.

חשוב לציין כי המקור העיקרי לקשיים השונים בקרב ילדים בפרט, יהיה טמון במרבית המקרים במספר גורמים שונים שביניהם ניתן למנות היבטים קוגניטיביים, היבטים חברתיים, ליקויי התפתחות, חוסר התאמה ביניהם אל מול הסביבה וכן הלאה. בחלק לא קטן מהמקרים עשויים להופיע מספר גורמים שונים באותו הזמן, בעוד כי בחלק אחר של המקרים המקור עשוי להיות בודד ונקודתי. בעת תהליך הטיפול בשיטת ריפוי בעיסוק קיימת גם מעורבת מצידם של ההורים וכמו גם, ליווי של צוות חינוך.

שלבי הטיפול

כמו בכל טיפול רפואי כזה או אחר, גם בעת בה אנו מדברים על ריפוי בעיסוק השלב הראשוני של התהליך יהיה לאבחן ולאתר את המקורות בהם קיים הצורך להתערבות טיפולית. כמו כן, שלב האיתור מתבצע במרבית המקרים על בסיס תצפיות ודיונים עם הילד לצד המלווים השונים, בעת בה בתום התהליך מופק מפרק שלפיו ניתן להבחין בכלל הגורמים העיקריים הגורמים למוגבלויות כאלו ואחרות בחייו של הילד, כמצע לתוכנית להמשך הטיפול. לאחר מכן יתאים המטפל את הטיפול האידיאלי עבור הילד, כזה שיתאים באופן מלא לצרכיו האישיים בצורה כזו שתסייע לו להפיק את המיטב מכלל פעולותיו.

תפריט נגישות

באנר משלוח חינם