כיצד יודעים היכן למקם מדבקות דפיברילטור?

זוג מדבקות דפיברילטור לילדים

כיצד יודעים היכן למקם מדבקות דפיברילטור?

מיותר לציין כי תפעול נכון ומדויק של מכשירי החייאה, תפעול כזה המתלווה לא פעם אל רמת לחץ מסוימת, היא פעולה הכרחית לצורך הפקת מלוא הפוטנציאל של אותם מכשירים – במטרה לוודא הצלה של חיי אדם. משכך, ההמלצה המרכזית תהיה ללמוד, לפחות מעט, על כל הסובב סביב מבנה הדפיברילטור ואופן הפעלתו שכן, כך למעשה תוכלו לוודא כי במצבי חירום תרגישו ביטחון רב יותר הודות לידע והכלים שכבר הספקתם לצבור ומשכך, תוכלו לפעול ביעילות ובמיומנות. זאת בעוד כי אחד הפרמטרים החשובים ביותר יהיה מיקום מדבקות הדפיברילטור שכן, בין אם מדובר על זוג מדבקות דפיברילטור למבוגרים ובין אם לילדים, הרי שבמצבים כאלה נרצה לוודא כי המכשיר אכן מדויק בצורה המיטבית ולכן, עליכם לוודא כי אתם מדביקים את המדבקות במקום הנכון. על מנת לעשות לכם סדר בנושא, הנה כל מה שתצטרכו לדעת אודות הדבקת מדבקות דפיברילטור.

קנה עכשיו: זוג מדבקות דפיברילטור לילדים (DDP-200P)

מיקום נכון של זוג מדבקות דפיברילטור למבוגרים

על גבי הדפיברילטור או לחילופין על גבי זוג המדבקות מופיעות ההוראות אשר יעניקו לכם את האפשרות למקם אותן בצורה נכונה יותר, גם כאשר מדובר על מצבים מלחיצים במיוחד. בהקשר הזה חשוב לזכור כי במצבים של דום לב, תוך פרק זמן של כ-4 דקות עשוי להיגרם נזק מוחי בלתי הפיך ובמידה והלב לא חוזר לפעול תוך דקות בודדות, הרי שהסיכוי של המטופל לשרוד הינו נמוך במיוחד. אי לכך, ניתן לומר בצורה חד משמעית כי אין זמן לבזבז, כל שנייה היא חשובה ועל ההדבקה להתבצע בצורה נכונה, מדויקת וזריזה שכן, עליכם לזכור כי מיקום זוג מדבקות דפיברילטור למבוגרים מהווה את אחד המפתחות העיקריים ביותר בהליך ההחייה. דבר נוסף שיהיה עליכם לזכור הינו העובדה כי שתי המדבקות הינן זהות ולכן, אסור להחליף בין השתיים, זאת בעוד כי ישנה מדבקה המיועדת לצד ימין בעוד שהשנייה מיועדת לצד שמאל.

שורה תחתונה

בעת בה אתם מתבוננים בהוראות אשר מתארות את מיקום המדבקות, עליכם לוודא כי אתם לוקחים בחשבון את הכיוון הייעודי של כל מדבקה, בין אם מדובר על זווית ובין אם מדובר על צד המדבק. זאת בעוד כי המדבקה שרשום עליה ימין בעברית או לחילופין באנגלית צריכה להיות מודבקת מעל לקו הפטמות ומעט מתחת לעצם הבריח, בצדו הימני של החזה. כמו כן, עליכם לוודא כי מדובר על צד ימין שלו ולא צד ימין שלכם במהלך התהליך. כמו כן, את המדבקה שכתוב עליה שמאל מדביקים מתחת לקו הפטמות, על גבי שריר החזה השמאלי. נוסף על האמור, עליכם לזכור כי מדובר על מיקומים המיועדים למבוגרים ולא לילדים שכן, עבורם ישנם הנחיות שונות, במיוחד לאור העובדה כי מרבית המקרים המיוחסים לנושא מתרחשים בקרב הקהילה המבוגרת.

תפריט נגישות

באנר משלוח חינם