כאבים במרפק – המדריך המלא

כאבים במרפק - המדריך המלא

כידוע לכולנו, למרפק ישנו תפקיד משמעותי בכל הסובב סביב תנועת הגפה העליונה למרפק ישנו תפקיד משמעותי בכל הסובב סביב תנועת הגפה העליונה וכמו גם, בתפקוד תקין של גוף האדם שכן, מדובר על מפרק אשר מחבר בין האמה ישירות לזרוע, חיבור אשר מעניק לנו את האפשרות להניע את האמה ואת כף היד שלנו בצורה חופשית ועצמאית, בהתאם למידת הצורך התפקודי שלנו באותו רגע. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מבנה המרפק כולל בתוכו שלושה מפרקים אשר ממוקמים באותה קופסית, שרירים ורצועות, אשר בפעולה משותפת מעניקים לנו את האפשרות לכופף ולפשוט את הזרוע וכן, לסובב את האמה בחופשיות ובאופן עצמאי. במרבית המקרים, מדובר על פעולות פשוטות וקלות אך כן, ניתן להצביע על מספר נסיבות כאלו ואחרות אשר עשויות לגרום לכאבים במרפק. על מנת לגרום לכם להבין את הנושא לעומק, ריכזנו עבורכם במאמר הבא מספר דגשים חשובים בכל הסובב סביב כאבים במרפק.

מרפק טניס

במידה ואתם מרגישים בכאב חזק בצד החיצוני של המרפק שלכם, הרי שמרבית הסיכויים כי אתם סובלים ממרפק טניס שכן, מדובר למעשה על מצב בו אנו חווים כאבים בעת בה אנו מפעילים את המפרק ואת שורש כף היד, כאבים אשר נובעים כתוצאה משינויים ניווניים בגיד המשותף של שרירי האמה. גיד משותף אשר נמצא באזור החיצוני של המרפק. ברוב המוחלט של המקרים, מרפק טניס יהיה תוצאה של מאמץ יתר של שרירי האמה לצד עומס גבוהה מדי על הגיד המשותף. כמו כן, חשוב לציין ולזכור כי תנועות פיזיות חוזרות עשויות להוביל לעומסי יתר וכן גם לקרעים מיקרוסקופיים ואף להתפתחותה של בליטה גרמית במרפק.

מרפק גולף

בדומה למרפק טניס, מצב של מרפק גולף הוא מצב של שינויים ניווניים הממוקמים על גיד אשר עשוי לערב דלקת שכן, מדובר למעשה על תוצאה של עומס יתר על הגיד המשותף של השרירים האחראים לכיפוף האמה ושורש כף היד. כמו כן, ניתן לומר כי במרבית המקרים – מצב של מרפק גולף הוא מצב שיתלווה אל תחושה של כאב בחלקו הפנימי של המרפק, החלק בו נאחז הגיד המשותף של כופפי שורש כף היד שכן, הדבר עשוי להוביל לתנועה מוגבלת באזור. על כן, מתן מנוחה ליד הכואבת ושיפור של תנועת העבודה והפעילות יקלו בצורה משמעותית על הבעיה, ואף יובילו להחלמה מלאה, ללא צורך בביצוע טיפולים נוספים כאלו ואחרים.

תפריט נגישות

באנר משלוח חינם