כאבים בכתף – כל מה שרציתם לדעת

כאבים בכתף - כל מה שרציתם לדעת

בעת בה אנו מדברים על המבנה הייחודי של הכתפיים שלנו, הרי שמדובר על מבנה כזה שתפקידו המרכזי הינו להעניק לנו את האפשרות ליהנות מטווח תנועה רחב במיוחד שכן, מפרק הכתף אשר מחבר ישירות בין הגוף לבין הזרוע, הוא למעשה המפרק היחיד בגוף האדם אשר מסוגל לנוע בטווח תנועה של קצת פחות מ-360 מעלות. אך לאור הטווח הרחב הזה, ולאור העומס הרחב אשר מוטל על אזור הכתפיים שלנו במהלך פעולות היום יום השונות, ניתן לומר באופן חד משמעי כי לא פעם ולא פעמיים אנו עשויים למצוא את עצמנו סובלים מכאבים באזור הכתפיים. על מנת לאפשר לכם להבין את הנושא לעומק הקורה, ריכזנו עבורכם במאמר הבא שני מקרים נפוצים בנושא:

פריקת כתף

פריקת כתף היא למעשה מצב בו ראש עצם הזרוע יוצא מחוץ למקומו הרגיל בשקע של עצם השכם. בעת בה מדובר על פריקה מלאה, ההמלצה המרכזית תהיה לפנות לסיוע רפואי במטרה להחזיר את ראש העצם למקומו. כמו כן, חשוב לציין כי בחלק מהמקרים תתרחש תת פריקה בלבד שכן, מדובר למעשה על מצב בו ראש העצם כמעט יוצא ממקומו, אך חוזר למקום בצורה ספונטנית יחד עם חלוף הזמן שכן, במקרה שכזה ההמלצה תהיה לבדוק לעומק את הנזק שנגרם. כמו כן, מיותר לציין כי פריקת כתף היא תופעה המתלווה אל כאבים חזקים מאוד שכן, לצד כל אותם כאבים, פריקת הכתף תוביל לנפיחות משמעותית באזור וכך למעשה, לקושי משמעותי בהנעה של היד.

כתף קפואה

במצב רגיל וסטנדרטי, ניתן לומר באופן חד משמעי כי הכתף שלנו זזה לא כל קושי וללא כאב וכן, טווח התנועה שלה הוא מלא. אנחנו אמורים להיות מסוגלים לבצע את כלל פעולות היום יום ללא הגבלה, פעולות כדוגמת מתיחה של היד כלפי מעלה במטרה להוציא ספל מארון המטבח, להתלבש בצורה עצמאית וכמו גם, לדאוג להיגיינה האישית שלנו ועוד מגוון רחב של מקרים כאלו ואחרים. על כן, ישנם מקרים בהם ללא התרעה מוקדמת, ישנה הגבלה בכל הנוגע לתנועת הכתף, הגבלה אשר מתלווה אל כאבים רבים. תופעת הכתף הקפואה היא כזו הקשורה באופן ישיר להתפתחות דלקת הדבקתותית חריפה של קופסית המפרק. תחילה, כתף קפואה תגרום לכאבים מטרידים שכן, לאחר פרק זמן מסוים אותם כאבים עשויים להתגבר ואף להפוך לבלתי נסבלים.

 

תפריט נגישות

באנר משלוח חינם