בריאות הגוף, משקל ותזונה

שנה חדשה בפתח וכולנו בשעת חשבון נפש, מה עלינו לשפר? איך היינו רוצים שתראה השנה החדשה? יעדים, מטרות וכדומה. ישנם המוסיפים לרשימה שלהם לשנה החדשה סעיף קטן העוסק בנראות שלהם, ירידה במשקל, אימונים ותזונה נכונה.

לרוב, החשיבה היא כוללת ולא מעמיקה ופורטת את הנושאים לשם כך, לכן, ברצוני להביא בפניכם נקודות אליהם תרצו להתייחס על מנת לעבור את התהליך נכון ובצורה מבוקרת. ראשית עליכם להבין כי לירידה במשקל הבסיס הראשוני הוא לדאוג להוצאת קלוריות לעומת הכנסת קלוריות לגוף. לשמור על עקביות גם כשלפעמים אנו עייפים מהיום שהיה, לדאוג לשמר את המוטיבציה שהניעה אותנו לפעולה אשר היעד עדיין ברור לנו, וכמובן….ליצור הרגלים בריאים, לשנות דפוסים הוא תהליך לא פשוט אך אפשרי והכל תלוי בכח הרצון שלנו.

כדי לעזור לכם להתכוונן טוב יותר, קבלו מאיתנו טיפים לשמירה על איזון, חשיבות אובדן השומן בגוף תוך מניעת אובדן מסת שריר ואף חיזוקו.

  • תפריט- סוג האוכל אותו אתם צורכים הוא קריטי לתהליך, מזון מעובד מכיל כמות קטנה של ויטמינים ומינראליים הדרושים לגוף, חשוב מאוד לדאוג למזון המכיל ויטמינים ומינראליים ולדאוג להשלמות במידת החוסר. ישנה חשיבות רבה לפירות וירקות וכמובן שמים, מים, מים הם הדבר החשוב ביותר עבורנו.
  • שורפי שומן- ישנם תוספים אשר מיועדים להגדיל את הוצאת האנרגיה בעת פעילות ספורטיבית (אומגה 3, קפאין, קראטין ו CLA)
  • תוספי תזונה- ישנם תוספים אשר תומכים באיבוד שומן וירידה במשקל, אך חשוב לצרוך מספיק חלבון לגוף על מנת שלא יגרם פירוק שריר בגוף אלא יהיה מסוגל לבנות מסת שריר.
  • ויטמינים- על מנת שלא נחווה חוסר אנרגיה ויכולות ריכוז נמוכות, מומלץ לדאוג להכנסת ויטמינים לגוף על בסיס יומיומי.
  • תוכנית אימונים- בין אם מדובר במאמן אישי או חדר כושר, יש חשיבות גדולה לתוכנית האימונים. ההתאמה צריכה להיות בעקבות מדדי הגוף, מהי המטרה? חיזוק ובניית שריר, שריפת שומן, שמירת מסת גוף וכו'.
  • התאמת גרעון קלורי נכון למשקל הגוף (אנרגיה) וצריכת תשלובת חלבונים המספקת 1.5 גרם חלבון לכל קילו משקל גוף.

אם ההחלטה שלכם היא לעשות שינוי, עשו זאת נכון על מנת לשמור על התוצאה למשך זמן רב ולא לתקופה קצרה. התייעצו עם אנשים מקצועיים כתזונאית, דיאטנית, מאמן או רופא במקרים בהם אתם מטופלים בתרופות. תציבו לעצמכם מטרות, רישמו אותן ושימו אותן במקום בו תוכלו לראות את ההתקדמות שלכם בכל עת (זה אחד הדברים שידרבנו אתכם להתמיד), אם הגעתם לרגע שבו אתם רואים התמוססות בהתלהבות הראשונית, תציעו לחבר/ה להצטרף.

אנחנו כאן עבורכם לענות על שאלות וייעוץ

שיהיה חג שמח, בריא ומלא באנרגיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *